01-03-2021

Częstochowa, 07.09.2012 r.

INFORMACJA O NABORZE UCZESTNIKÓW/UCZESTNICZEK
DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PN. „INDYWIDUALIZACJA NAUCZANIA POCZĄTKOWEGO W CZĘSTOCHOWIE”

Ogłasza  się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w dodatkowych zajęciach dla uczniów/uczennic klas I – III Szkoły Podstawowej nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie w ramach Projektu pn. „Indywidualizacja nauczania początkowego w Częstochowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1.Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Podziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia w Szkole Podstawowej nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie:

1)     Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji;

2)     Zajęcia dla dzieci z trudnościami matematycznymi;

3)     Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy;

4)     Zajęcia socjo – i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej;

5)     Zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy;

6)     Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych matematycznie – przyrodniczo;

7)     Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych plastycznie;

8)     Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych muzycznie;

9)     Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych językowo (język angielski);

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 7 do 18 września 2012 r. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane przez Koordynatora Szkolnego tj.: p. Olgę Łapaj tel. 34/324-62-24, e-mail: sp22@edukacja.czestochowa.pl.

Dokumenty aplikacyjne można pobrać bezpośrednio u Koordynatora Szkolnego lub ze strony internetowej szkoły (na dole tej strony), a także ze strony internetowej Urzędu Miasta Częstochowy poświęconej funduszom europejskim tj. www.fe.czestochowa.pl.

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, które odbywać się będą w przewidywanym okresie od października 2012 r. do czerwca 2013 r., od poniedziałku do piątku.

Zał. 1. Katalog kryteriów.

Zał. 2. Formularz zgłoszeniowy do projektu.

Zał. 3. Rekomendacja wychowawcy.

Zał. 4. Oświadczenie o przetwarzanie danych osobowych.

Zał. 5. Deklaracja uczestnictwa.

Zał. 6. Lista podstawowa.

Zał. 7. Lista rezerwowa.

Zał. 8. Rezygnacja.